Popularne

5 najtrudniejszych roślin domowych do utrzymania – których należy unikać

Rośliny domowe to jeden z najpopularniejszych trendów roku, a ten sezon nie jest wyjątkiem. Ponieważ tak wielu z nas spędza ostatnio dużo czasu w domu, nic dziwnego, że kochamy rośliny domowe. Nie wspominając o korzyściach dla zdrowia psychicznego i jakości powietrza, jakie mogą przynieść rośliny.

Jednak nie wszystkie rośliny są sobie równe – wiele z nich jest znacznie łatwiejszych do zabicia niż inne. Tak więc, jeśli chcesz wkrótce kupić rośliny domowe i nie masz zielonych palców, oto pięć roślin domowych, które najtrudniej utrzymać przy życiu.

1. Figowiec dębolistny

Chociaż figa może zyskiwać na popularności na Instagramie, znajduje się również na czele listy roślin domowych, które najtrudniej utrzymać przy życiu, a 61% ludzi tego nie robi.

Ta piękna roślina nienawidzi zmian otoczenia, więc nie reaguje dobrze na poruszanie się po domu lub przeprowadzkę. Jeśli zależy ci na tym błyszczącym wyglądzie Insta, upewnij się, że liście figi nie są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ ekspozycja może brązowieć jej liście.

2. Gardenia

Bujna i pachnąca gardenia może być romantycznym dodatkiem do domu, ale około 56% właścicieli zabiło je nieumyślnie.

Te kwiaty są trudne, jeśli chodzi o temperaturę, nie formują się, jeśli pomieszczenie jest zbyt gorące lub zbyt zimne. Podlewanie jest również dość specyficzne, ponieważ lubią około jednego cala wody każdego tygodnia.

3. Nefrolepis wyniosły

Paproć bostońska w stylu retro jest jedną z tych roślin, które Twoim zdaniem będą łatwe w pielęgnacji. Jednak wymagają zaskakującej ilości pracy.

Trzymaj się światła pośredniego i upewnij się, że gleba jest wilgotna. Specjalistka ogrodnicza Sally Fairbrass z Seed Me Grow radzi 52% ludzi, którzy obserwowali te więzy, aby „trzymali paprocie bostońskie w cieplejszych pomieszczeniach i umieścili w pobliżu nawilżacz, aby zapewnić przepływ powietrza, aby gleba nie wysychała”.

4. Orchidea

Chociaż statystycznie nie są one najtrudniejszymi do utrzymania przy życiu roślinami doniczkowymi, orchidee są jednymi z najbardziej znanych.

Jednym z najczęstszych sposobów, w jaki 48% właścicieli zabiło tę roślinę, jest nadmierne podlewanie. Trzymaj się ścisłego harmonogramu i nie podlewaj częściej niż raz w tygodniu.

5. Afelandra stercząca

Ciekawa i egzotyczna roślina Afelandra jest wspaniałym dodatkiem do domu. 41% z nas, którzy musieli je wyrzucić, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Podobnie jak wiele roślin tropikalnych, zebra uwielbia ciepłe środowisko, dużo światła słonecznego i wilgotną glebę przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *