Popularne

Jedyna rzecz, którą musisz zrobić tej zimy w ogrodzie, aby uniknąć zamarzniętych rur

Krany zewnętrzne – zimą są często pomijane, gdy ludzie podejmują środki w celu ochrony swoich domów przed konsekwencjami zamarznięcia rur.

Jasne, zamarznięty kran ogrodowy jest denerwujący, zwłaszcza jeśli miałeś nadzieję umyć samochód lub podlać rośliny po ustąpieniu mrozu. Ale w rzeczywistości zamarznięty kran ogrodowy może być czymś więcej niż tylko niedogodnością. Może spowodować poważne uszkodzenie instalacji wodociągowej w Twoim domu.

Więc jakie są problemy, które może stwarzać zamarznięty kran ogrodowy? Najczęstsze scenariusze to pęknięta rura, uszkodzony zawór, pęknięte złącze – lub wszystkie trzy, jeśli w kranie pozostało wystarczająco dużo wody.

Jak wyjaśnia Steve Allen, ekspert techniczny w Harvey Water Softeners, chociaż kran ogrodowy znajduje się na zewnątrz posesji. Zamarznięcie może spowodować rozerwanie się spoiny i wyciek.

Jak zabezpieczyć zewnętrzny Kran przed zamarznięciem?

Zazwyczaj zewnętrzny kran ma zawór odcinający wewnątrz nieruchomości, a problem stanowi woda pozostająca w rurze prowadzącej do tego zaworu. Woda rozszerza się po zamarznięciu, a jeśli zamarznięta woda nie ma dokąd pójść, zniszczy wszystko, co ją ogranicza.

Z tego powodu bardzo ważne jest, aby zamknąć zawór, który pozwala wodzie spływać do kranu ogrodowego podczas mroźnych zimowych miesięcy. Po odcięciu dopływu otwórz kran ogrodowy, aby wpuścić powietrze. Ten dopływ powietrza zapewni, że woda, która pozostanie w kranie po zamknięciu, będzie miała miejsce na rozszerzenie.

Oczywiście nie wszystkie domy mają zawór odcinający do zewnętrznego kranu; wiele starszych domów ma tylko jeden zawór, który kontroluje cały dopływ wody do domu.

W takiej sytuacji będziesz chciał zaizolować baterię ogrodową, aby zapobiec jej zamarznięciu, a także otaczającym ją rurociągom. „Specjalnie wykonane osłony baterii są dostępne w większości sklepów dla majsterkowiczów”, jak podkreśla Steve Allen. Są niedrogie i zapewnią wystarczającą ochronę w większości przypadków.

Uszkodzenia mogą pojawić się dopiero na wiosnę spowodowane zamarzniętymi kranami zewnętrznymi , kiedy woda zostanie ponownie włączona. Należy poświęcić trochę czasu na szukanie wycieków.

Odłącz również wąż ogrodowy

Jeśli Twój wypełniony wodą wąż ogrodowy zamarznie, może to tylko pogorszyć problem, więc odłącz go, opróżnij i odłóż na wiosnę. To nie tylko zapobiega zamarzaniu baterii zewnętrznej, ale także chroni wąż, ponieważ plastik pęka, gdy się rozszerza.

Co się stanie, jeśli mój zewnętrzny kran zamarznie?

A jeśli jesteś trochę za późno, a Twój kran ogrodowy już zamarzł? Nie panikuj: nie oznacza to automatycznie, że spowodowało to pęknięcie rury lub pęknięcie zaworu. Spróbuj zawinąć go w ręcznik namoczony w gorącej wodzie lub delikatnie polej go ciepłą wodą, aby odmrozić. Jeśli nic nie działa, najlepiej zadzwonić do hydraulika, zanim problem się pogorszy.

Czy mogę ubiegać się o ubezpieczenie, jeśli zewnętrzny kran zamarznie?

Wiele osób zastanawia się, czy gdyby stało się najgorsze i rura pękła, mogliby ubiegać się o ubezpieczenie. Jest tu mieszanka dobrych i złych wiadomości: tak, większość planów ubezpieczenia domu obejmie Twój dom przed uszkodzeniami spowodowanymi przez pęknięte rury.

Innymi słowy, jeśli Twój kran ogrodowy powoduje pęknięcie rury lub zaworu, najprawdopodobniej będziesz musiał zapłacić za naprawę, więc naprawdę nie chcesz, aby zamarzł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *