Popularne

Uprawa warzyw w domu: 3 proste kroki

Uprawa warzyw w pomieszczeniach wydaje się niemożliwa, ale jest niesamowicie prosta i wymaga niewielkiej konserwacji. Ogrodnictwo jest fajne i możesz cieszyć się robieniem go w domu, a nagrodą jest dostawa świeżych warzyw przez cały rok, niezależnie od pory roku.

Krok 1: Wybór najlepszych warzyw do uprawy w domu

Uprawa warzyw w domu, takich jak warzywa liściaste, jest krótsza (zwykle od 4 do 6 tygodni). Należą do nich między innymi rukola, sałata, brokuły i szpinak oraz kiełki, takie jak marchew, buraki i brukselka.

Uwielbiają też fajne otoczenie i umiarkowane światło do wzrostu. Inne, takie jak pomidory i ogórki, potrzebują więcej czasu i wymagają więcej miejsca do wzrostu. Początkującym zaleca się rozpoczęcie od tych łatwych w uprawie, zanim przejdziemy do innych.

Czosnek

Uprawa cebul czosnku w pomieszczeniach może być nieco trudna, ale mamy tutaj napisany ostateczny przewodnik, który pomoże Ci to osiągnąć. Z drugiej strony możesz również uprawiać zieleninę czosnkową, której możesz używać jak zielona cebula lub szalotka.

Wszystko, co musisz zrobić, to rozbić główki czosnku. Umieść je w garnku o głębokości 10 cm (wystarczą również używane pojemniki po jogurcie o wielkości ćwiartki). Już po tygodniu powinieneś zobaczyć wyrastające zielone pędy czosnku.

Krok 2: Uzyskanie najlepszych materiałów do uprawy warzyw w domu

Poniżej przedstawiono materiały potrzebne do uprawy warzyw w pomieszczeniach.

Światła do uprawy warzyw

Fotosynteza jest ważnym procesem wzrostu każdej rośliny, która wymaga światła.

Jeśli twoje warzywa nie będą miały wystarczającej ilości światła, będą cienkie i będą miały małe liście i nie będą kwitnąć ani owocować.

Czy jesteś gotowy, aby przenieść uprawę warzyw w domu na wyższy poziom? To zaczynamy z krokiem trzecim!

Krok 3: Dowiedz się, jak dobrze dbać o warzywa rosnące w domu

Uprawiając warzywa w domu, należy je dobrze pielęgnować, aby dobrze się rozwijały i dawały pożądane rezultaty.

Wyrób sobie nawyk sprawdzania ich codziennie, aby upewnić się, że mają wszystko, czego potrzebują. Gleba powinna pozostać wilgotna; podlewaj rośliny, jeśli wydaje się, że jest sucho.

Upewnij się, że nie przepełniasz ich, aby zapobiec gniciu korzeni przez wilgoć. Sprawdź światła i wentylator, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Jeśli polegasz na świetle słonecznym, przesuń roślinę bliżej lub dalej, w zależności od tego, jak sobie radzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *