Popularne

Wybór wyspy kuchennej: 5 porad projektowych ekspertów

Wybór wyspy kuchennej jest prawdopodobnie najważniejszą częścią podróży projektowej. W końcu zdominuje Twoją nową kuchnię i prawdopodobnie będzie tam, gdzie odbywa się większość gotowania i rozrywki.

Wyspa to przyciągający wzrok, wszechstronny dodatek do każdej kuchni. Często trudno jest nam wiedzieć, jak włączyć ją do układu naszej kuchni i wybierać spośród różnych dostępnych opcji.

Jednak te porady ekspertów mają na celu pomóc w dokonaniu właściwego wyboru wyspy kuchennej.

WYBÓR KUCHNI: PORADY EKSPERCKIE

Graeme Smith, szef działu projektowania detalicznego i komercyjnego w Life Kitchens, dzieli się swoimi najważniejszymi wskazówkami, które należy rozważyć przy wyborze idealnej wyspy kuchennej.

1. UPEWNIJ SIĘ, ŻE UKŁAD JEST WŁAŚCIWY

Dodanie wyspy do kuchni to świetny sposób na zwiększenie powierzchni do przygotowywania posiłków i możliwości przechowywania. Jednak przy planowaniu włączenia wyspy do układu należy wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń komunikacyjną.

Pożądana ilość miejsca to około 1200 mm między zabudowaną szafką a wyspą. Należy pamiętać, że w obszarach takich jak płyta grzejna, w których zwykle występuje duży ruch, może być potrzebna dodatkowa powierzchnia.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wybrać wyspę kuchenną o odpowiedniej wielkości w naszej dedykowanej funkcji.

2. ZDECYDUJ MIĘDZY WYGLĄDEM DOPASOWANYM A WOLNYM WYGLĄDEM

Wyspy z zabudową są funkcjonalnymi dodatkami do kuchni. Decyzja o wyborze stylu zależy od tego, jak wielofunkcyjna powinna być kuchnia. Ruchoma wyspa jest cenna dla tych, którzy potrzebują mebli służących do dzielenia pokoju w ciągu dnia. Odsuwanych na bok, aby zrobić miejsce na rozrywkę.

Wyspy na wymiar są stałym elementem wyposażenia, który sprawdza się bardziej funkcjonalnie w większych kuchniach z dodatkową powierzchnią.

3. PRIORYTETUJ OŚWIETLENIE

Wyspa kuchenna jest naturalnie centralnym punktem pomieszczenia, dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiednie oświetlenie, które uwydatni je praktycznie i estetycznie. Oświetlenie wiszące to elegancki dodatek, który wniesie dodatkową warstwę zainteresowania do projektu kuchni.

Nisko wiszące żarówki zapewnią dodatkowe światło do codziennych zadań bez zajmowania miejsca. Aby uzyskać bardziej wizualny efekt, można zintegrować oświetlenie cokołu, aby nadać projektowi aspekt dramatyzmu i luksusu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *