Popularne

Jaki rodzaj podłogi wybrać? Czyli poradnik dla remontowiczów.

W pewnym momencie naszego życia każdy z nas musi w końcu zmierzyć się z niełatwym zadaniem jakim jest remont czy to pokoju, czy też może domu. Jedną z trudniejszych zagwostek jest dobór odpowiedniego materiału na podłogi.
Jakie w takim razie mamy opcje do wyboru?

– Płytki ceramiczne

Jeden z bardziej popularnych wyborów jeśli chodzi o takie pomieszczenia jak kuchnia czy też podłoga. Rozmiary czy też wzory płytek potrafią być najróżniejsze, podobnie tak jak ich cena. Będą one doskonałym wyborem jeśli posiadamy w domu ogrzewanie podłogowe, ponieważ doskonale przewodzą one ciepło.

– Płytki gresowe

Są one rzadszym wyborem od klasycznych płytek ceramicznych, ale przy tym są one o wiele bardziej trwałe. O wiele trudniej je zarysować, oraz są one mniej podatne na pękanie. Podobnie jak wy przypadku klasycznych płytek doskonale sprawdzają się jako przewodnik ogrzewania podłogowego.

– Panele laminowane

Są one najtańszym ale zarówno najmniej trwałym rozwiązaniem dla wielbicieli drewnianych podłóg. W odróżnieniu od płytek z uwagi na łatwy montaż można samemu podjąć się układania ich co jeszcze bardziej potrafi zredukować koszty. Niestety są one o wiele bardziej podatne na odkształcanie czy też scieranie.

– Podłogi drewniane

Najbardziej klasyczne rozwiązanie jeśli chodzi o podłogi w polskich domach. Jest on o wiele bardziej wytrzymały od paneli laminowanych, lecz nadal nie aż tak wytrzymały od każdego rodzaju płytek. Kolejnym ich minusem jest słabe przwodnictwo ciepła, zatem nie koniecznie powinny być one pierwszym wyborem jeśli myślimy o ogrzewaniu podłogowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *