Popularne

5 niewielkich w utrzymaniu roślin domowych

Szukasz roślin domowych, które nie wymagają konserwacji, aby rozjaśnić swój dom? Czy wiesz, że umieszczenie liści w pomieszczeniu może mieć również fantastyczne korzyści zdrowotne?

Wraz ze znacznym wzrostem liczby osób pracujących w domu w odpowiedzi na obecną blokadę, jest to świetny czas, aby rozważyć niezwykłe korzyści zdrowotne roślin domowych i sposób, w jaki mogą one ulepszyć miejsce pracy w domu.

Nie wiadomo, jak długo będziemy pracować w naszych prowizorycznych biurach domowych, więc warto zainwestować czas, aby dodać trochę zieleni do swojego otoczenia.

To nie tylko sprawi, że Twoje biurko stanie się kolorowym, spokojniejszym i bardziej angażującym miejscem, ale jest to również doskonały sposób na wprowadzenie natury do Twojego domu i mnogość korzyści zdrowotnych i zdrowotnych związanych z roślinami domowymi.

1. Diabelski bluszcz

Fantastyczna roślina zwisająca, która dobrze sprawdza się w wiszącej doniczce lub na wysokiej półce. Preferuje pośrednie warunki oświetleniowe i obfite podlewanie wiosną i latem.

2. Kaktusy

Naprawdę łatwe w pielęgnacji, te rośliny architektoniczne uwielbiają światło i sporadyczne podlewanie.

3. Smocze drzewo (DRACAENA)

Rozwija się w ciepłym pomieszczeniu w jasnym cieniu w pobliżu okna wychodzącego na wschód lub zachód.

4. Lilia pokoju (SPATHIPHYLLUM)

Świetny oczyszczacz powietrza, ta charakterystyczna popularna roślina rozwija się, jeśli jest wilgotna i z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Toleruje również niższe poziomy światła.

5. Roślina ZZ (ZAMIOCULCAS)

Niezależnie od tego, czy jest to jasny salon, czy zacieniony korytarz, roślina ta jest świetnym punktem centralnym i będzie się rozwijać w przypadku zaniedbania. Pamiętaj tylko, aby od czasu do czasu go podlewać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *