Popularne

Jak zawiesić hamak w ogrodzie?

W trosce o bezpieczeństwo i wygodę bardzo ważne jest prawidłowe zawieszenie hamaka. Aby Ci w tym pomóc, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Gdzie powiesić hamak?

Lokalizacja Twojego hamaka jest ważna dla Twojej wygody. Należy również wziąć pod uwagę słońce. Czy hamak jest w cieniu i czy za godzinę będzie jeszcze w cieniu? W takim razie znalazłeś świetne miejsce na relaks.

Następnie musisz zawiesić hamak między dwoma drzewami lub dwoma innymi punktami zawieszenia. Wreszcie masz również możliwość zawieszenia hamaka na stojaku hamakowym. Następnie możesz przesuwać hamak, kiedy tylko chcesz. To jest atrakcyjna zaleta.

Jak zawiesić hamak między dwoma drzewami?

Klasyczny sposób zawieszenia hamaka to między dwoma drzewami. Zapewnia to więcej cienia w czasie upałów, a także jest najprzyjemniejszym sposobem. Przed zawieszeniem hamaka radzimy najpierw sprawdzić wytrzymałość drzew.

  • Czy drzewo jest wystarczająco mocne, aby unieść ciężar?
  • Pewność, że nie wyrządzę żadnej szkody naturze?
  • Czy drzewo jest wystarczająco szerokie?

Aby zawiesić hamak między dwoma drzewami, potrzebujesz kawałka liny. Po użyciu można go łatwo usunąć. Upewnij się, że lina nie ześlizguje się, zawiązując ją nad gałęzią.

Odległość między drzewami powinna wynosić co najmniej 3 metry. Owiń linę wokół drzewa i z drugiego końca zrób podwójną pętlę. Przyciągnij mocno korę i zawiąż hamak na pętli do zawieszania.

Jeśli masz tylko jedno drzewo, możesz umieścić w ogrodzie solidny słup o długości około 3 metrów. Upewnij się, że odległość jest wystarczająca. Aby pokonać większe odległości, możesz przedłużyć hamak za pomocą dodatkowego kawałka liny. Skrócenie hamaka niestety nie jest możliwe.

Idealna odległość między punktami zawieszenia hamaka zależy od typu hamaka. Jeśli masz hamak z drążkiem, najlepiej zawiesić go tak ciasno między dwoma punktami. Hamak można zawiesić na drążku na wysokości od 120 do 140 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *