Popularne

Półki drewniane w wybranym stylu wnętrzarskim

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że półki drewniane nie pasują do każdego stylu wnętrza. Przede wszystkim dlatego, że reprezentują one naturalny element wystroju, a niekoniecznie w takich twardych opisach, co powinno charakteryzować ten lub inny styl, naturalność jest wymagana. Niemniej nie są to wytyczne, które są obowiązkowe. Raczej jest to rzecz umowna i wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Weźmy na przykład bardzo popularny w Polsce styl skandynawski, w którym stawia się na funkcjonalność i wygodę. Nie stawiamy tutaj na zdobienia, paletę kolorów. Raczej ma być lekko i przejrzyście. Jest to jednak ten styl, który bliski jest naturze. W artykułach dedykowanych tym zagadnieniom, spotkamy się z opisem, który powie nam, że sprawdza się tutaj na pewno len, bawełna, jak i drewno. Zatem, jeżeli tutaj zdecydujemy się na półki drewniane, będzie to właściwe rozwiązanie.

Półki drewniane a style wnętrzarskie

Oczywiście powstaje pytanie, czy jesteśmy niewolnikami poszczególnych pomysłów na style wnętrzarskie. Czy półki drewniane mogą nas tutaj powstrzymać. Odpowiedź jest jednoznaczna. Oczywiście, że nie. Trudno sobie wyobrazić, żebyśmy decydowali się mieszkać w miejscu, gdzie nie czujemy się dobrze lub jakiś element nas nie przekonuje. Jednak w takich stylach, jak nowojorski, glamour, czy art deco – królują blichtr i luksus. Owszem, drewno, ze względu na swoją cenę, również może być oznaką luksusu, ale te wymienione pomysły bardziej wybiegają w przyszłość, ewentualnie łączą różne rozwiązania, ale niekoniecznie takie, w których drewno jest tutaj ważnym aspektem.

Drewniane półki – wybór wnętrza

Dlatego, jeżeli będziemy w rodzinnym gronie lub indywidualnie mierzyć się z materią projektowania naszych pomieszczeń, warto mieć na uwadze, w jakich wnętrzach najlepiej będą pasować naturalne przedmioty, w tym drewniane półki. Takim dobrym przykładem oprócz stylu skandynawskiego jest również rustykalny. W którym na pierwszym planie pojawia się naturalność, musi być tutaj przytulnie i odznaczać się szlachetną prostotą. Pomieszczenia w tym modelu inspirowane są prowincją. Dzięki czemu kamień, jak i drewno, to coś, co pojawia się w nich w sposób oczywisty.

Wybór należy do nas

Za każdym razem musimy jednak pamiętać, że wszystko ostatecznie zależy od nas i od naszych priorytetów. Jeżeli stawiamy w swoim życiu na ekologię, to drewno w naszym otoczeniu będzie pierwszym wyborem. Zapewne też wtedy tak będziemy myśleć o naszym mieszkaniu, aby było ono odbiciem naszych wartości. Trudno przecież sobie wyobrazić, byśmy szli na kompromisy, które by nas pozbawiały tego, co dla nas ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *