Popularne

Pomysły na malowanie salonu – stylowe sposoby malowania

Dodawanie koloru za pomocą farby to szybki i łatwy sposób na dodanie stylu i osobowości do salonu. Niezależnie od tego, czy Twój salon jest oazą spokoju, czy domem dla domu pełnego dzieci, nic nie zmieni przestrzeni tak jak farba. Spójrz na te wspaniałe pomysły na malowanie salonu, aby zainspirować swój własny schemat dekoracji.

POMYSŁY NA FARBY DO SALONU – NAJLEPSZE KOLORY

Te pomysły na farby zostały wybrane ze względu na ich przydatność do salonu, ale także dlatego, że są modne w nadchodzącym roku. Wybierz ton, który będzie pasował do Twojego pokoju. W salonach wychodzących na wschód i północ będą potrzebne cieplejsze odcienie niż w salonach wychodzących na południe lub zachód. Podobnie, słabo oświetlone pomieszczenia skorzystają na jaśniejszych odcieniach – chyba że celowo zdecydujesz się, aby Twój salon był ciemny i przytulny.

1. WYBIERZ CIEMNY NIEBIESKI, ABY STWORZYĆ PRZYTULNY SALON

Nic nie działa tak jak niebieski – odcień, który ma moc przekształcania. Głęboki i jasny indygo to z pewnością najbardziej radosny niebieski odcień. Ten intensywny kolor, znajdujący się między czystym błękitem a fioletem w spektrum kolorów, jest odcieniem wybieranym przez projektantów i artystów.

2. WYBIERZ JASNO RÓŻOWY DLA CIEPŁA I LEKKOŚCI

Taki silny trend i tak wszechstronny, różowy jest kolorem łatwym do łączenia z innymi i szczególnie dobrze sprawdza się w połączeniu z ochrą, zielenią, morwą, koralowcem lub pomarańczą. Na mocniejszym końcu palety efektowne są fuksja lub rubin, a delikatniejsze odcienie są idealne do salonu. Pomalowany na różowo pokój będzie wyglądał ciepło i zachęcająco przez cały dzień, niezależnie od ilości naturalnego światła, a nocą ta sama przestrzeń będzie cudownie przytulna.

3. WYBIERZ ODPOWIEDNIE ODCIENIE SZAROŚCI

Obecnie najlepiej sprzedający się kolor po bieli to szary. Zapewnił sobie pozycję nowoczesnego neutralnego wyboru. Znalezienie odpowiedniej szarości jest dokładnie takie, jak kupowanie czerwonej szminki: wybierasz taką, która będzie pasować do odcienia Twojej skóry.

Jeśli jesteś fanem szarych wykresów, zobaczysz, jak bardzo różnią się odcienie. Chłodny koniec widma ma niebieskie odcienie, jak pokazano tutaj, podczas gdy ciepłe odcienie mają czerwone podstawy, które nadają im brązowe, różowe lub fioletowe odcienie. Twoja podróż zaczyna się od określenia „temperatury” koloru, jakiego potrzebuje Twój pokój – chłodnego lub ciepłego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *