Popularne

Discord – gigant w komunikacji głosowej i nie tylko

Dni, kiedy podczas gry trzeba było znajdować się na jednej kanapie, aby powiedzieć do siebie coś na głos, dawno już minęły. Obecnie w tym przypadku króluje czat głosowy przez internet!
Czat głosowy jest obecnie standardem w zdecydowanej większości usług sieciowych opierających się na interakcji z innymi osobami. Czy to portal społecznościowy, czy gra sieciowa – czasami zachodzi potrzeba powiedzenia czegoś na głos, zamiast korzystania z – w porównaniu – dość powolnego czatu tekstowego.

Pomimo niezliczonej ilości programów oferujących usługi VoIP, z mgły niekończącej się wojny wyłoniło się kilkoro znacznych zwycięzców, a w tym program Discord. Postarajmy się mu przyjrzeć w celu wyłonienia zalet i wad korzystania z tego narzędzia.

Discord – weźmy go pod lupę

Każdy może stworzyć serwer na Discordzie. Mówiąc ,,każdy”, naprawdę mam to na myśli. Jest to dziecinnie proste, a przy tym całkowicie darmowe! Po stworzeniu swojej własnej społeczności, dostajemy ogromne możliwości dostosowania go pod własne potrzeby. Zmiany i tworzenie pokojów tekstowych i głosowych, przypisywanie ról użytkownikom czy nawet pisanie albo instalowanie botów w celu automatyzacji pewnych działań – to wszystko jest możliwe na takim serwerze. Taki serwer jest hostowany przez Discord, więc nie musimy być online w celu utrzymania go przy życiu. Możemy ustawić go jako prywatny lub publiczny, więc sami wybieramy grupę docelową.

Jednak nie można wszystkiego postrzegać w dobrych barwach – jako że Discord sam hostuje swoje serwery, w przypadku, gdy coś się z nimi stanie, jedyną opcją dla nas będzie czekanie i nadzieja na szybką naprawę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *