Popularne

Odkurzacz robot czy warto?

Więc spojrzałeś na różne filmy z odkurzacza robota na YouTube, przeczytałeś różne recenzje, ale nadal nie jesteś pewien, czy zakup drogiego odkurzacza robota jest wart swojej ceny? Czy to zadziała? Czy utrzyma Twój dom w czystości? Ile będzie kosztowało uruchomienie?

Cóż, nie martw się więcej, ponieważ ten artykuł jest dla Ciebie, ponieważ powiem ci, jak to jest żyć z jednym z tych elektronicznych stworzeń.

Porady

W tym przypadku nowicjuszem w naszym gospodarstwie domowym jest Neato Botvac Connected, chociaż moje ogólne spostrzeżenia dotyczą również Roomby 980 lub Dyson 360 Eye, ponieważ wszystkie są najlepszymi odkurzaczami robotami o podobnych możliwościach i jeśli już to zrobiłeś Twoje badania, znałbyś wszystkie trzy.

Co wolisz zrobić, spędzić godzinę na odkurzaniu swojego domu i nienawidząc każdej jego minuty, czy wcisnąć guzik, usiąść jak Pan lub Pani Dworu z drinkiem w dłoni i obserwować swojego małego elektronicznego służącego?

Zanim przejdziemy do szczegółów, uwaga na temat środowiska, w którym odkurzacze automatyczne działają z pełnym potencjałem. Jeśli w całym domu masz dywany z głębokim kudłem. Możesz być rozczarowany którymkolwiek z trzech modeli, ponieważ ich możliwości głębokiego czyszczenia po prostu nie mogą się równać z odpowiednim odkurzaczem. Tak, będą zbierać kłaczki powierzchniowe i sierść zwierząt, ale to wszystko (Dyson 360 Eye twierdzi, że jest lepszy w głębokim ssaniu).

Plusy

Jeśli masz wypolerowane drewniane podłogi lub płytki z okazjonalnym dywanem, to odkurzacze automatyczne będą w swoim żywiole. Neato i pozostałe dwa modele będą zbierać zaskakującą ilość kurzu i innych zanieczyszczeń do tego stopnia.

Odkurzacze automatyczne będą działać najlepiej, jeśli sprawisz, że odkurzacz domowy będzie przyjazny. Oznacza to, że usuwanie przewodów elektrycznych, podnoszenie zabawek, umieszczanie krzeseł na stole lub przesuwanie ich z drogi . Jeśli to zrobisz, Twój robot odkurzający Ci podziękuje. Tak, będą chodzić po krzesłach, ale praca, którą wykonują, nie będzie tak dobra, jak z krzesłami odsuniętymi na bok.

Zauważyłem, że najlepsze wyniki uzyskuje się, dwukrotnie przesuwając Neato po danym obszarze, tj. Po pierwszym uruchomieniu opróżnij jego pojemnik i ponownie przeprowadź go na tym samym obszarze. Z tego powodu możliwość korzystania z wbudowanego Wi-Fi to po prostu sztuczka. Tak, możesz uruchomić to zdalnie, ale jeśli nie usuniesz przeszkód, twój mały robot bardzo szybko utknie w twojej konsternacji.

Zapomnij więc o majstrowaniu przy Wi-Fi, a nawet planowaniu sprzątania z wyprzedzeniem. Kosz zapełni się zbyt szybko, aby był przydatny, chyba że masz małe mieszkanie. Po prostu musisz tam być, nacisnąć przycisk Start i wrócić za około dwadzieścia minut. Znacznie prostszy w ten sposób i uzyskasz znacznie lepsze wyniki. Neato ma paski magnetyczne, które zapobiegają przedostawaniu się odkurzacza do miejsc, których nie chcesz. Wskazówka: kupując Neato, kup kolejne dwie rolki pasków magnetycznych – będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Roomba 980 wykorzystuje elektroniczne bariery do tego samego zadania. Moim zdaniem nie są one tak elastyczne jak paski magnetyczne Neato – bariery elektroniczne również będą wymagały baterii, paski magnetyczne niczego nie potrzebują. Dyson 360 Eye w tej chwili nie ma nic, co pozwoliłoby ci zablokować mu drogę. Może się to zmienić w przyszłości.

Zarówno Neato, jak i Roomba 980 sprzątają pod szafkami i innymi meblami, których normalnie nie można wyczyścić. Dyson 360 Eye może nie być w stanie zrobić tego samego, ponieważ jest wyższy. To zależy tylko od twojego środowiska.

Jeśli masz zwierzęta, pomyślisz, że wszystkie Twoje święta nadeszły naraz – mali pomocnicy robotów z pewnością usuną brud z twoich podłóg.

Minusy

Tak, możesz rozpocząć każde czyszczenie za pomocą pilota lub zaplanowanych cykli czyszczenia. Brzydka prawda jest taka, że ​​pojemniki zapełniają się bardzo szybko. (obecnie Neato ma największy pojemnik z trzech modeli) Jeśli masz duży obszar do wyczyścić (ktoś McMansions?), to odkurzacz automatyczny może nie być w stanie zakończyć pracy. Chyba że ktoś opróżni jego kosz lub może być konieczne naładowanie baterii przed zakończeniem czyszczenia.

Będziesz musiał kupować nowe filtry powietrza co cztery do sześciu miesięcy, w zależności od tego, jak często używasz odkurzacza robota. Producent zaleca wymianę filtrów powietrza co 1-2 miesięcy, ale to tylko wyrzucanie pieniędzy przez okno, chyba że masz zwierzęta. W takim przypadku warto wymienić je zgodnie z zaleceniami. Szczotki walcowe mogą wytrzymać od sześciu do dwunastu miesięcy, w zależności od tego, jak często używany jest odkurzacz robota. Koszt różni się w zależności od modelu, na który patrzysz.

Wnioski

Odkurzacze automatyczne nadrabiają one prostotą wygodą i utrzymają podłogę w czystości. Przekonasz się, że być może będziesz musiał używać tylko normalnego odkurzacza czyścić raz na kilka miesięcy. Tak, kurz może nadal gromadzić się w rogach i listwach przypodłogowych. Jeśli regularnie używasz odkurzacza automatycznego, zauważysz, że nagromadzony kurz jest znacznie mniejszy niż normalnie.

Każdy z trzech wymienionych tutaj modeli sprawdzi się, aby utrzymać Twój dom w czystości. Musisz tylko zdawać sobie sprawę z niedociągnięć i mieć pewną elastyczność. Jeśli to zrobisz, będziesz się zastanawiać, jak sobie radziłeś bez swojego małego pomocnika. Ponieważ robota, po prostu nie możesz pokonać naciskania przycisku i siedzenia, aby cieszyć się pokazem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *