Popularne

Jak dobrze wybrać klawiaturę gamingową?

Dla gracza klawiatura jest jednym z najbardziej podstawowych narzędzi. Zależy od niej przecież nasza wygoda użytkowania. Dobrze dobrana klawiatura zapewni nam większy komfort i prostotę grania. Dzięki niej wreszcie udowodnimy, jak wielkie są nasze umiejętności.
Wybór klawiatury wydaje się rzeczą dość nietrudną, ale w tym artykule przybliżymy kilka cech, na które warto zwrócić uwagę przed kupnem.

Czy do grania koniecznie potrzebna jest klawiatura mechaniczna?

Większość źródeł poda nam, że lepszym wyborem w celu gamingu są klawiatury mechaniczne. Owszem, oferują dużą precyzję i szybkość, lecz dla wielu ogromną wadą może być wydawany przez nią odgłos. Dlatego prawda jest taka, że nawet klawiatura membranowa czy hybrydowa (połączenie mechanicznej z membranową) okazuje się być odpowiednim sprzętem do grania.
Po kablu, czy bez kabla – klawiatury przewodowe kontra bezprzewodowe
Istnieje przesąd, że klawiatura dla gracza musi koniecznie być podpięta po kablu, ponieważ przewód niweluje opóźnienia sygnału. Jest to prawda, jednak obecne wysokiej jakości klawiatury bezprzewodowe bardzo dobrze radzą sobie z niwelowaniem tego problemu. Inną zaletą klawiatury bezprzewodowej jest oczywiście jej mobilność – jeżeli jest to cecha, na której akurat nam zależy.

Pozostałe cechy dobrej klawiatury

Oprócz wyżej opisanych problemów, warto przyjrzeć się pewnym bazowym aspektom klawiatury kupowanej z myślą do gier – chyba najważniejszą cechą takiego sprzętu jest solidna konstrukcja – w końcu musi ona wytrzymać szybkie i czasem mocniejsze naciskanie wielu klawiszy. Zapewne będzie nam zależało również na krótkim czasie reakcji – w końcu nie chcemy, aby akcje wykonywane na ekranie odbywały się z odczuwalnym opóźnieniem.

Jeżeli nas to interesuje, warto przyjrzeć się również obecności kilku innych bajerów w naszej klawiaturze: podświetlenie RGB nie tylko może ładnie wyglądać, ale również pomóc przy pracy w gorszym oświetleniu. Programowanie klawiszy i tworzenie makr również mogą okazać się niezwykle przydatne w niektórych przypadkach. Zaś podkładka pod nadgarstki pomoże nam uniknąć późniejszych problemów i pozwolić na dłuższą zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *