Popularne

Stroik świąteczny krok po kroku

Jak zrobić prosty stroik na stół wigilijny i na Święta Bożego Narodzenia!

Potrzebujemy pojemnik z gąbką w środku, bez problemu dostaniemy takie coś w kwiaciarni o różnych wielkościach.

Mocujemy dwie świeczki poprzez wbije ich na środku pojemnika z gąbką. Następnie zielonymi gałązkami obkładamy naszą gąbkę, najlepiej do tego jest używać jodły odmiany nowilis, ponieważ nie obsypuje się, jest miękka w dotyku, więc bardzo łatwo ją wyrobić. Stroik powinien wytrzymać całe święta. Obcinamy gałązki i ważne jest żeby końcówkę obrać z igieł żeby łatwiej się wbiła w naszą gąbkę. Zaczynamy od boków i schodzimy do środka. Gdy skończymy wcześniejszy krok to mamy już bazę naszego stroika. Teraz nadszedł czas na przystrojenie go.

Do tego celu możemy użyć różnego rodzaju bombek, gałązek z ozdobnymi jagódkami, szyszek, wstążki, złote gałązki, gałązki jarzębiny. Z tych materiałów będziemy nasz stroik dekorować.

Za pomocą drucika mocujemy bombki do naszego naczynia z gąbką w środku. Duże elementy wbijamy przy świeczkach i im dalej tym dodajemy mniejsze dekoracje. Możemy dodać szyszki, mocujemy je tak samo jak bombki i wbijamy w gąbkę. Oczywiście Święta Bożego Narodzenia nie mogą się obyć bez takich świecących brokatowych rzeczy. Dlatego dodajemy złotą gałązkę. Robimy stroik tak, aby był ładnie udekorowany z obydwu stron. Dodajemy jeszcze trochę gałązek jarzębiny i kokardki. Kokardkę dodajemy przy dużych elementach by estetycznie wyglądała, można umieścić jeszcze jedną z drugiej strony. Pamiętajcie, że swoje stroiki możecie udekorować według własnego uznania. Bierzcie się do roboty i powodzenia!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *