Popularne

Zrób to sam!!

Wykorzystaj dawno zapomniane materiały, które masz pod ręką i połącz ładne z pożytecznym. Podam Ci kilka przykładów jak możesz urozmaicić swoją działkę niskim kosztem. Jesteś gotowy? To zaczynamy!

Karmnik dla ptaków

Rozstawianie karmników dla ptaków łączy przyjemne z pożytecznym, ponieważ cieszy nasze oczy kolorowymi barwami ptaków. Dzięki temu ptaki mają jak przeżyć zimę. Już sama budka może być ozdobą ogrodu, a jak dodamy do karmnika jeszcze trochę ziarna to ptaki zyskują miejsce do posilenia się. Przygotowanie takiego karmnika nie jest trudne. Wystarczy wziąć drewniane paliki, zbić je ze sobą i gotowe!! Czy to nie było łatwe?

Dekoracje z lodu

Najpiękniejszą ozdobą świąteczną jest prawdziwy śnieg, lecz co jak go nie ma? Mroźne i bezśnieżną aurę można wykorzystać przygotowując ozdoby zrobione z lodu. Można je wykonać w kilku wariantach: zawieszkach na choinkę, świecznikach, wieńcach oraz stroikach.

Należy przygotować sobie foremki w dowolnym kształcie z wodą (woda może być zabarwiona akwarelami). Na brzegu foremki kładziemy pętelkę ze sznurka. Do foremki układamy dowolne dekoracje np. kawałki gałązki świerku mogą to również być owoce dzikiej róży lub co wam przyjdzie do głowy. Po zrobieniu satysfakcjonującej nas kompozycji wstawiamy całość do zamrażalnika i czekamy aż wszystko zamarznie. Takie ozdoby najlepiej wyjmować tuż przed zawieszeniem na zewnątrz. W ten sposób można robić co roku nowe dekoracje, które zawieszamy na drzewka lub krzewy rosnące w naszym ogrodzie.

Więcej inspiracji jak dekorować stroiki świąteczne znajdziesz w kolejnym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *