Popularne

Wspaniałe pomysły na ogrodnictwo wodne i jak zbudować ogród wodny!!

Czy twój ogród jest suchy? A może po prostu chcesz wnieść do tego poczucie spokoju? Może nadszedł czas, abyś zajął się ogrodnictwem wodnym.

Ogrodnictwo wodne może dodać nowe warstwy piękna do Twojego ogrodu. Niezależnie od tego, czy planujesz stworzyć ogród od podstaw, czy też reinterpretować istniejący ogródek, może to przynieść transformację.

Co to jest ogrodnictwo wodne?

Ogrodnictwo wodne koncentruje się na uprawie roślin przystosowanych do stawów, basenów, sztucznych rzek i innych elementów wodnych.

Nie ma ograniczeń co do tego, jak duży lub głęboki powinien być ogród wodny. Często ogrody wodne są zwykle małe – stanowią część większego ogrodu, a nie samodzielną funkcję.

Ogród wodny może zawierać rośliny brzegowe, takie jak te otaczające basen lub staw, a także rośliny pływające i zanurzone.

Oprócz roślin, ogrody wodne często zawierają również skały, które mogą graniczyć z wodą lub pomóc w tworzeniu elementów wodnych, takich jak fontanny.

1. Wodna ściana ogrodnicza z basenem

Woda spływa po ścianie do mniejszego basenu, a następnie do większego.

Odtworzenie efektu wodospadu w ogrodzie to wspaniały sposób na wprowadzenie ogrodnictwa wodnego do zieleni. Dodaj trochę roślin dookoła i trochę dekoracji ściennych i możesz stworzyć coś ponadprzeciętnego – dosłownie.

2. Wodospad kamienny

Mówiąc o wodospadach w ogrodzie, oto nowoczesny przykład, który przedstawia na nowo starą koncepcję. Objętość wody w tym systemie sprawia, że system jest bardziej wydajny i łatwiejszy w konfiguracji niż konwencjonalne wodospady ogrodowe. Woda tryskająca z takiego kamienia jest niesamowitym widokiem, zwłaszcza gdy masz trochę zieleni do obramowania sceny i kamieni pod spodem, aby tworzyć muzykę wodną, nawet gdy woda płynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *